Skontaktuj się z nami:

Ryszard 665-455-522 / Katarzyna 691-958-570
E-mail: kontakt@tynkinaturalne.pl

© 2014 Wszelkie prawa zastrzeżone Tynki Naturalne

Tadelakt

Kto raz widział i dotykał, ten na pewno nie zapomni. Tadelakt to szlachetny materiał wykończeniowy pochodzący z Maroka. Właśnie tam znajdują się specyficzne złoża wapienia, z których dawni mistrzowie rzemiosła wyczarowali gładką, lśniącą i wodoodporną powierzchnię. Setki lat temu Berberowie odkryli magiczne połączenie wapna i mydła na bazie oliwy z oliwek. Efekt osiągnięty w ten sposób zachwyca również dziś, pozwalając na tworzenie indywidualnych, zarówno klasycznych, jak modernistycznych wnętrz.

 

Ten tradycyjny tynk wapienny zagęszcza się i wygładza półszlachetnymi kamieniami polerskimi, centymetr po centymetrze, z wielką uważnością i wyczuciem. Wymaga to uwagi, skupienia i całkowitego oddania się pracy.

 

Tadelakt nie ogranicza kształtu, jest jak płynny kamień, którym pokrywa się podłoże. Można przygotować powierzchnię gładką i błyszczącą jak lustro, można też wydobyć fakturę, załamania światła i różnice podkreślające organiczny wygląd.

 

Naturalnie biały kolor tadelaktu umożliwia nadanie mu dowolnej barwy za pomocą ziemnych i wulkanicznych pigmentów. Sgraffito, złocenia, srebrzenia, mozaika, połysk… cały zestaw dodatkowych zabiegów umożliwia nadanie wnętrzu wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru.

 

Tadelakt nie posiada fug i łączeń, jest więc wyjątkowo łatwy w pielęgnacji, do której używa się jedynie naturalnych składników.

 

Doskonale nadaje się on do wykończeń łazienek, sauny, obiektów wellness i SPA. Mogą być nim pokryte kabiny prysznicowe, umywalki i wanny. Równie efektownie wygląda na kominkach, w kuchni, czy na dużych płaszczyznach ekskluzywnych wnętrz. Tadelakt właściwie pozwala na dowolną formę ograniczoną tylko wyobraźnią.

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now
IMG_9073